VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa ” Innowacyjne technologie geodezyjne – zastosowanie w rożnych dziedzinach gospodarki”

W dniach 10-12 czerwca 2015 r. odbyła się cykliczna, VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. „Innowacyjne technologie geodezyjne – zastosowania w różnych dziedzinach gospodarki”, organizowana przez Wyższą Szkołę Inżynieryjno – Ekonomiczną w Rzeszowie, Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich, Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach oraz Politechnikę Lwowską. Miejscem konferencji był Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy “Cyziówka” w Kamionce.

Przybyłych gości uroczyście powitał i dokonał otwarcia konferencji Prezydent Wyższej Szkoły Inżynieryjno – Ekonomicznej w Rzeszowie – prof. dr hab. inż. Stanisław Sosnowski. Następnie przekazał głos prof. dr hab inż. Karolowi Nodze, Przewodniczącemu Komitetu Naukowego Konferencji, który zapowiedział sesje referatowe.

W konferencji wzięło udział ponad 80 uczestników, reprezentujących 13 uczelni z kraju i z zagranicy: Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Lwowski Narodowy Uniwersytet w Dublanach, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Lwowską, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Świętokrzyską, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższą Szkołę Inżynieryjno-Ekonomiczną w Rzeszowie. Konferencję zaszczycili szczególni goście: prof. dr hab. inż. Sabina Źróbek, kierownik Katedry Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Prezes Towarzystwa Naukowego Nieruchomości, Pani dr hab. inż. Katarzyna Sobolewska-Mikulska, prof. PW, kierownik Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, Wiceprezes Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich; Pani doc. dr inż. Rusłana Taratula, kierownik Katedry Katastru Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Dublanach; Pan prof. dr hab. inż. Ryszard Źróbek, kierownik Katedry Zasobów Nieruchomości Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, Pan prof. dr hab. inż. Henryk Bryś, prof. zw. PK; Pan dr hab. inż. Kazimiera Bęcek, prof. Uniw. Brunei Darussalam; Pan dr hab. inż. Piotr Parzych, prof. AGH w Krakowie, kierownik Katedry Geomatyki, Redaktor Naczelny Wydawnictwa GAEE, Pan doc. dr inż. Paweł Kołodziej, kierownik Katedry Geodezji Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Dublanach, Pan dr hab. inż. Jack Pijanowski, Prezes Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Podczas konferencji uczestnicy  zaprezentowali swoje prace badawcze w formie referatów i posterów. Wygłoszono 27 referatów, w sześciu sesjach referatowych. W sesji posterowej uczestnicy konferencji mieli możliwość udziału w dyskusji nad 44 posterami.

Wszystkie dni konferencji obfitowały w owocne dyskusje, podczas których dzielono się swoją wiedzą i doświadczeniami, dotyczącymi różnorodnych zagadnień geodezyjnych. Zapewne pozyskane kontakty, które nawiązane zostały podczas wspólnych spotkań, przyczynią się w przyszłości do kontynuacji efektywnej współpracy naukowej.