zaproszenie2

UROCZYSTA INAUGURACJA XVI ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016

Vivat academia,
vivat professores!

8 października 2015 roku studenci i pracownicy WSI-E zainaugurowali nowy rok akademicki.
Rektor dr Sylwia Pelc rozpoczęła swoje przemówienie od przypomnienia wielu dobrych wiadomości z minionego roku akademickiego. Mówiła o  sukcesach studentów i naukowców, pozytywnych ocenach Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla prowadzonych kierunków studiów, działalności naukowej i społecznej Uczelni. Wskazała na umiejętność WSI-E wiązania przekazu wiedzy z kształtowaniem umiejętności praktycznych oraz podejmowanie wspólnych przedsięwzięć z solidnymi partnerami takimi jak PAN Oddział w Lublinie, Politechnika Lwowska, czy Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, m. in. JE Ks. Bp dr Edward Białogłowski, Prezes Lubelskiego Oddziału PAN, Dziekani z Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Dublanach na Ukrainie, przedstawiciele instytucji państwowych, władz samorządowych, służb mundurowych, biznesu.

Podczas uroczystości wręczono oficjalnie nadanie członkostwa w Ukraińskiej Akademii Nauk dla prof. dr hab. inż. Stanisława Sosnowskiego – Prezydenta WSI-E, prof. dr hab. inż. Jana Glińskiego, czł. rzecz. PAN – Wiceprezesa Oddziału Lubelskiego PAN oraz prof. dr hab. inż. Eugeniusza Krasowskiego – Przewodniczącego Komisji Motoryzacji i Energetyki Rolnictwa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, Redaktora Naczelnego czasopism naukowych: MOTROL, TEKA Komisji Motoryzacji i Energetyki Rolnictwa oraz EKONTECHMOD PAN w Lublinie.
Uhonorowano również Nagrodą Rektora dr inż. Monikę Balawejder, która w ubiegłym roku akademickim uzyskała stopień doktora w zakresie nauk technicznych.

W imieniu Samorządu Studenckiego głos zabrał Przewodniczący Adam Kraus.

Wykład inauguracyjny pt. Kompetencje pracownicze w XXI wieku wygłosił dr hab. Marek Jabłoński.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom, studentom i gościom za wspólny udział w uroczystości.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Rzeszowie za uświetnienie uroczystości występem chóru pod dyrekcją Pani Małgorzaty Walkiewicz.
Dziękujemy Restauracji U KROCZKA za przygotowanie spotkania okolicznościowego po części oficjalnej.

Zobacz foto relację w Galerii zdjęć