banerek sukces kola

Sukces koła naukowego GEO-TEAM

SUKCES STUDENTÓW WSI-E NA KONFERENCJI KÓŁ NAUKOWYCH STUDENTÓW GEODEZJI WE WROCŁAWIU

Studenci Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie zrzeszeni w Kole Naukowym Geodetów GEO-TEAM zostali wyróżnieni za swoją pracę, w której zaprezentowali wyniki skanowania Podziemnej Trasy Turystycznej Rzeszowa. Podjęta przez studentów inicjatywa przyczyniła się nie tylko do zwiększenia ich umiejętności praktycznych, ale również promocji Miasta.

Kontynuując wieloletnią tradycję Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji (OKSG), które zrzesza najlepszych studentów kierunku geodezja i kartografia elitarnych uczelni w naszym kraju, studenci geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zorganizowali w tym roku  XI Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji. Należy w tym miejscu przypomnieć, że poprzednią Jubileuszową X Konferencję Kół Naukowych Studentów Geodezji w 2015 roku organizowała Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie, której studenci geodezji zostali przyjęci do OKSG w 2014 roku.

W tym roku konferencja odbyła się w dniach 21-22 kwietnia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Celem organizowanego wydarzenia było wzmocnienie integracji i współpracy środowiska studentów działających w organizacjach naukowych. Dwudniowy program konferencji dał możliwość prezentacji zarówno ostatnich osiągnięć i trendów badawczych w jednostkach akademickich, jak również kierunku rozwoju oraz wyzwań stawianych na rynku pracy, ale także w ośrodkach naukowych.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięli  studenci z Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego
w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Inżynieryjno – Ekonomicznej w Rzeszowie, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Jak co roku, studenci zaprezentowali efekty obecnej działalności w studenckim ruchu naukowym,
a opiekunowie kół naukowych byli jurorami oceniającymi prace uczestników.

W sesji referatowej Koło Naukowe Geodetów Geo-Team z Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie zaprezentowało wyniki swojej pracy przy skanowaniu Podziemnej Trasy Turystycznej Rzeszowa przedstawiając referat pt. Zastosowanie technologii LIDAR w pasywnej dokumentacji obiektów zabytkowych, który jako jedyny otrzymał wyróżnienie. Autorami opracowania byli: Marcin Kret, Anna Michniewicz, Emil Milo, Joanna Kołodziej, Adam Bugajski, Dawid Kiedos, Wojciech Tylko, Krzysztof Wilczyński, Karolina Binko, Małgorzata Kraus.

Drugą prezentację pt. Geodezyjna obsługa przebudowy skrzyżowania w Honefoss z wykorzystaniem technologii BIM przygotował inż.  Rafał Dziuba. Po raz pierwszy w historii Klubu studenci mogli prezentować wyniki swoich działań w sesji posterowej. Plakaty oceniane były przez reprezentacje kół naukowych. Studenci WSI-E Wojciech Tylko i Małgorzata Kraus przedstawili w niej swój poster pt. Zastosowanie skaningu naziemnego do pomiaru przemieszczeń i odchyleń masztów.
Opiekunami działań Koła Naukowego GEO-TEAM byli pracownicy naukowi WSI-E: dr inż. Monika Balawejder, dr inż. Artur Warchoł oraz mgr inż. Paweł Matuła. Pierwszego dnia uczestników obrad przywitały władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a inauguracyjny wykład wygłosił dr hab. inż. Krzysztof Sośnica pt. Wyznaczanie i ocena jakości orbit sztucznych satelitów Ziemi z wykorzystaniem obserwacji GNSS i SLR.

Konferencję zakończyło spotkanie integracyjne, które odbyło się w Hotelu Jasek we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy studentom i życzymy dalszych sukcesów.

mms_20160421_9 mms_20160422_2 mms_20160421_7