Log In

Specjalność: Informatyka śledcza na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka

Studia inżynierskie na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka zostały powołane decyzją MNiSW nr DSW.ZNU.6022.253.3.2015/2016.EK/AN z dn. 13.stycznia 2016 r.

 Absolwent 3,5 – letnich studiów inżynierskich na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka posiądzie wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu programowania i bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz informatyki śledczej. Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka przygotowują absolwentów do pracy związanej zarówno z funkcjonowaniem informatycznych systemów bezpieczeństwa oraz ochrony danych, jak i wykorzystaniem narzędzi informatycznych do gromadzenia, przetwarzania i analizy danych. Dodatkowym atutem absolwentów będzie wiedza z zakresu prawnych aspektów pozyskiwania i ochrony danych.

Ukończenie studiów na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka pozwoli absolwentowi sprostać wszystkim wymaganiom stawianym służbom odpowiedzialnym za gromadzenie, przetwarzanie i analizę danych, w szczególności danych cyfrowych wykorzystujących systemy informatyczne, co daje mu kompetencje do pracy w dużych firmach informatycznych, służbach mundurowych, a także da szansę na własną niezależną działalność gospodarczą.

Informatyka śledcza

Specjalność przygotowuje do tworzenia złożonych aplikacji zabezpieczających przed kradzieżą danych, naruszeniem ich integralności, naruszeniem poufności działań, kradzieżą tożsamości przejmowanie kontroli nad oprogramowaniem komputerów i serwerów. Do podstawowych kompetencji absolwenta należy również umiejętność monitorowania zagrożeń związanych z wyżej wymienionymi działaniami oraz znajomość uwarunkowań prawnych i administracyjnych, która czyni go specjalistą w zakresie cyberzagrożeń.

Wykaz przedmiotów realizowanych na kierunku

 Praktyczny profil kształcenia na kierunku cyberbezpieczeństwo i informatyka zapewnia współpraca m. in. z:

  • ZETO RZESZÓW Sp. z o. o.
  • OPTeam S.A.
  • SoftSystem Sp. z o. o. w Rzeszowie,
  • TOP S.A. w Rzeszowie.

Polityka prywatności

  • Strona może używać plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Zablokowanie cookies może jednak spowodować nieprawidłowe działanie strony. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziecie Państwo w pliku: POLITYKA PRYWATNOŚCI

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
YouTube