IV Międzynarodowa Konferencja Geodezyjna

W dniach 22-24 maja 2013 roku około 70 pracowników naukowo-dydaktycznych z różnych ośrodków akademickich z kraju i z zagranicy dyskutowało w Polańczyku nt. Innowacyjnych rozwiązań geodezyjnych stosowanych w różnych dziedzinach gospodarki.
IV Międzynarodową Konferencję Naukową zorganizowała Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna z siedzibą w Rzeszowie wspólnie z Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Rolniczym w Dublanach, Uniwersytetem Narodowym „Politechniką Lwowską” oraz Spółką Geokart International Sp. z o. o. w. Rzeszowie. Patronat nad konferencją objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich – Oddział Rzeszów. Partnerem technologicznym konferencji była Spółka TPI, a sponsorem – firma ASCAD z siedzibą w Rzeszowie, autoryzowany partner firmy HP.
Tematyka konferencji poświęcona była innowacyjnym technologiom geodezyjnym stosowanych w różnych dziedzinach gospodarki. Zaprezentowano najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii geodezyjnych oraz ich praktycznego zastosowania w pracach inżynierskich. Konferencja była skierowana do pracowników naukowych, pracodawców branż inżynieryjnych, przede wszystkim geodezji, budownictwa, architektury, planowania przestrzennego i administracji samorządowej.
W konferencji wzięli udział pracownicy naukowo-dydaktyczni z Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Koszalińskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie, Instytutu Geodezji Politechniki Lwowskiej, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Geodetów Polskich, TPI Sp. z o. o. Prowadzone badania naukowe zaprezentowano w pięciu sesjach referatowych, którym przewodniczyli prof. dr hab. inż. Karol Noga, dr hab. inż. Edward Preweda, prof. AGH oraz dr hab. inż. Piotr Parzych, prof. AGH.
Poza twórcza dyskusją, wolny czas poświęcono na zwiedzanie największej w Polsce budowli hydrotechnicznej – zapory oraz elektrowni wodnej w Solinie, uruchomionej w 1968 roku, a zmodernizowanej w latach 2000-2003. Rejs po Jeziorze Solińskim, zwanym bieszczadzkim morzem, największym sztucznym jeziorze w Polsce był dopełnieniem turystycznych atrakcji spotkania.

Program konferencji

Komunikat

Karta zgłoszeniowa

Patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego

Patronat Stowarzyszenia Geodetów Polskich, O/Rzeszów

Patronat Medialny

nowiny

geodeta-geoforum

logo_rr_male

logo-ascad