wystawa malarstwa “sekrety barw”

W dniach od 9 – 31 października 2014 roku mogliśmy podziwiać w galerii WSI-E prace Anny Nowak, absolwentki Liceum Plastycznego w Rzeszowie, od października 2014 studentki na  Uniwersytecie Toruńskim – Wydział Sztuk Pięknych.
W latach 2010 – 2012 brała udział w trzech  kolejnych  Konkursach Plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w  Rzeszowie pt. “Martwa Natura”, na których jej prace zostały nagrodzone i wyróżnione. W 2012 r. w Konkursie Plastycznym “Nasi sąsiedzi- stroje ludowe” również organizowanym przez MDK w Rzeszowie jej praca została również nagrodzona.  W 2011 r.  została laureatką Konkursu malarskiego “Podkarpacie dla Europy” wystawiając pracę malarską  “Moja mała Europa”.
“Otoczenie jest dla mnie okazją do malowania. Poprzez malarstwo obserwuję świat i tym samym go poznaję – jest ono dla mnie pewnego rodzaju pryzmatem.
W malarstwie stosuję technikę  olejną i akwarelową, którą staram się stale doskonalić. Interesuje mnie fotografia i historia sztuki.”